7. - 8. MÍSTO PRO 

KLÁRU ZADÁKOVOU 

JOSEFA PTÁČKA

Dalším cyklovrchařem a cyklovrchařkou jsou Klára Zadáková  (druhá vrchařka vůbec) a Josef Ptáček z Prahy. 26.7 začali a nyní jsou už plnohodnotní Vrchaři Severu. 

Od srdce gratuluji. Mám z vás radost :)

Chema

a od Kláry: "loni jsme s mým bikovým parťákem zdolali Vrchařskou korunu Krušných hor a tenhle způsob objevování známých i méně známých míst Česka nás nadchnul, takže pro letošek padla volba na Vrchařskou korunu Severu. Začali jsem ve čtvrtek 26.7. v Českém Dubu a jen s malýma batůžkama jsme v neděli 29.7. zakončili naše toulání na Ještědu. Zážitky budu ještě nějakou dobu vstřebávat, a že jich bylo - kouzelné výhledy, skály, studánky, tlačení kola po žluté na Kozákov, neskutečné vedro, bloudění, nesení kola nahoru po Nebeském žebříku na Smrk a pak zase kodrcání s kolem dolu směr Streitův obrázek, Panská skála, promoknutí až na kost, zatmění měsíce ve Frýdlantu, hudební produkce u kamarádů na chatě. Cestou jsme si dělali spoustu zdánlivě zbytečných zajížděk se slovy "když už jsme tady, tak jedem,ne?" - třeba zřícenina Oybin v Německu, zřícenina Ralsko, výhledy v Českém ráji. Celkem to dalo asi 325 km a 9 150 nastoupaných metrů.

Ráda bych poděkovala mému partákovi Pepovi Ptáčkovi za skvělé trasování, podporu, trpělivost s mým tepem a nedostatky v technických pasážích a hlavně za dobrou náladu. A velký dík patří samozřejmě autorům VKS za tuto akci.

 Klára z Prahy"